Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Зорянський старостинський округ» (код ЄДРПОУ: 20486529) був реорганізований і увійшов до складу Розівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Зоря
Розівський район, Запорізька область

Історична довідка сіл, розташованих на території Зорянської (Карло-Лібкнехтівської) сільської ради

На території Зорянської (Карло-Лібкнехтівської) сільської ради розташовано три населених пункти: с.Зоря (Карла Лібкнехта), с. Новгород, с.Святотроїцьке (Урицьке). Села розташовані в степовій зоні України в північно-східній частині Запорізької області на відстані 18 км від районного центру смт. Розівка та на відстані 180 км від обласного центру міста Запоріжжя. Найближча залізнична станція Розівка.

Станом на 01.01.2016:

  • село Зоря (Карла Лібкнехта) – загальна площа 1553000 кв.м., налічує 108 домогосподарств, кількість населення 301 чол.;
  • село Новгород – загальна площа 1153000 кв.м., налічує 68 домогосподарств, кількість  населення 191 чол.;
  • село Святотроїцьке (Урицьке) – загальна площа 1696000 кв.м., налічує 86 домогосподарств, кількість  населення 256 чол.

Заселення території проходило на початку ХІХ століття. На територію краю поселились вихідці з Прусії . Вони розселялися колоніями і номерували їх з 1843 року:

  • село Святотроїцьке (Урицьке) - № 15, перша назва Ейхвальд;
  • село Зоря (Карла Лібкнехта) - № 18, перша назва Людвігсталь;
  • село Новгород - № 25, перша назва Дармштадт.

Колонії представляли собою хуторські поселення, або великі поміщицькі господарства від 20 до 40 дворів. Колоністи вибирали для поселень рівний степ, будинки будували на одній або двох вулицях. В центрі – костьол. Дороги були ґрунтові, а вздовж дворів викладені бруківки. Кожен двір прикрашав сад і квітник. За селом насаджували лісопарк для відпочинку. Колоністи встановили властивий для них порядок в усьому. Були працьовитими землеробами, в ідеальному стані утримували сільськогосподарський інвентар. Відпочивали по вихідних і святах, але стримано, оскільки були віруючими.

Село Зоря (Карла Лібкнехта) засноване у 1828 році – назва Людвігсталь. У 1920 році перейменоване у Романівку Олександро-Невського району Маріупольського повіту. Кількість населення в колоніях на 1923 рік: село Новгород – Дармштадт – 327 чол.; село Карла Лібкнехта – Романівка – 423 чол.; село Урицьке – Свято-Троїцьке – 501 чол. 

У 1925 році 30 квітня село Романівка перейменоване у село Карла Лібкнехта. Були дві сільських ради: Карло-Лібкнехтівська і Урицька, які підлягали Люксембургському району.

Трагічний період історії території почався з 1941 року. Фашисти окупували села. В розореному, спустошеному селі Карла Лібкнехта лишилося 15 сімей. Визволення сіл почалося 13 вересня 1943 року. Наші села визволяли першими в Запорізькій області: 2-га гвардійська армія, 243-ій гвардійський артилерійський полк, 96-а гвардійська стрілкова дивізія. 

Понівечені села і поля довелося впорядковувати самим жінкам, дітям та старим людям. За сумлінну працю в період Великої Вітчизняної війни медалями нагороджені: Гіденко Т.С., Корнієнко П.А.,Калініна Н.П.,    Панкова В.Є., Ісакова О.Є., Сичова О.П., Лимаренко К.З., Шевченко Г.Й., Лихвар Н.О., Клімов В.М.

57 земляків визволяли Батьківщину від ворога, були активними учасниками бойових дій та операцій. За мужність і героїзм 26 земляків, учасників бойових дій, нагороджено  орденами і медалями. Орденом Червоної Зірки: Білогуров І.П., Кулич В.Ф., Огурцов Й.А., Борзенков І.Н., Мамаєв М.К., Сімченко І.Я. Орденом Слави  ІІІ ступеня: Білогуров І.П., Мамаєв М.К., Калінін В.П., Мельник М.І. Орденом Вітчизняної війни та медаллю “За оборону Сталінграда”: Петрашкевич В.С. (учасник штурму Берліну), Панков Є.І. (учасник Сталінградської битви). Особливої уваги заслуговують жінки-ветерани: Борзенкова К.І. – фронтова медсестра, Бардаш М.П. – партизанка, пройшла бойовий шлях до Берліну, брала участь у боях на Далекому Сході, Риль Т.Г. – працівник штабу Воронезького фронту. 

На честь 30-річчя перемоги у ВВв у ценрі села Карла Лібкнехта зведено пам’ятник на честь воїнів-односельців, які загинули на фронтах війни. На гранітних плитах викарбувані імена 26 земляків, які загинули, визволяючи нашу землю від фашизму. 

Після війни села були розорені. В селі Урицьке спалено 146 будинків, а в селі Карла Лібкнехта – 106. Але на родючий чорнозем переселялись люди з Західної України, Росії, українці-вигнанці з Польщі. Більшість старожилів говорять: “Їхали за білим хлібом”. Тому наші села багатонаціональні. На території села Урицьке проживають більшість переселенців з Західної України, на території села Карла Лібкнехта – переселенці з Західної України та Польщі, на території села Новгород – переселенці з Росії. Часто цих людей гнала на чужі землі тяжка доля та особиста трагедія в сім’ях. 

Після війни було утворено колгоспи: “Путь Ленина” (село Урицьке) імені Сталіна (село Карла Лібкнехта), імені Куйбишева (село Новгород).

У 1961 році до Карло-Лібкнехтівської сільської ради увійшли села: Урицьке, Новгород, Карла Лібкнехта Куйбишевського району. Колгоспи було перейменовано і об’єднано в один “Зоря Комунізму”. 

26 червня 1992 року прийнято рішення про відновлення Розівського району. 

В грудні місяці 1993 року колгосп “Зоря комунізму” реорганізовано в КСП “Зоря”.

На даний час на території ради не існує базового господарства. Об’єкти соцкультпобуту  передані на баланс сільської ради в комунальну власність. 

На території ради працюють 20 фермерських  господарств. 

На території села Зоря (Карла Лібкнехта) функціонують Карл-Лібкнехтський навчально-виховний комплекс, сільська бібліотека, сільський будинок культури, відділення зв’язку, фельдшерський пункт, 2 приватних магазини. В селі Святотроїцьке (Урицьке) – фельдшерський пункт, 2 приватних магазини. В селі Новгород - 2 приватних магазини.

В рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», згідно постанов Верховної Ради України від 12.05.2016 № 1353-VІІІ «Про перейменування деяких населених пунктів», від 19.05.2016 № 1377-VІІІ «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» перейменовані села на території сільської ради:

  • с. Карла Лібкнехта на с. Зоря;
  • с. Урицьке на с. Святотроїцьке

У зв’язку з перейменуванням села Карла Лібкнехта та з метою приведення до вимог чинного законодавства назви Карло-Лібкнехтівської сільської ради Розівського району Запорізької області та її виконавчого комітету, відповідно до рішень сільської ради від 02.08.2016 № 1 «Про перейменування назви Карло-Лібкнехтівської сільської ради Розівського району Запорізької області», від 02.08.2016 № 3 «Про перейменування назви виконавчого комітету сільської ради» було перейменовано сільську раду та її виконавчий комітет. Затверджено нові назви у слідуючій редакції «Зорянська сільська рада Розівського району Запорізької області», «Виконавчий комітет Зорянської сільської ради Розівського району Запорізької області».


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua